داده‌کاوی

فناوری داده‌کاوی، پایگاه‌ها و مجموعه‌های حجیم داده‌ را مورد واکاوی، تحلیل و پردازش قرار می‌دهد تا الگوها و روابط ناشناخته موجود در آن‌ها را استخراج کند. این داده‌های عظیم پس از طبقه‌بندی، پردازش و تحلیل، به دانشی ارزشمند برای یک سازمان تبدیل می‌‎شوند و با توجه به آن‌ها می‌توان درباره مسائل سازمانی با دقت و سرعت بیشتری تصمیم‌گیری کرد. API های داده‌‌کاوی سهاب توسعه داده شده‌اند تا الگوی میان داده‌های سازمانی شما را کشف کنند، سپس با پیش‌بینی نتایج، اطلاعات کاربردی را برای کسب‌وکار شما به‌دست آورند. برای دستیابی به این ابزارهای مهم تصمیم‌گیری، شما نیازی به دانش تخصصی هوش مصنوعی نخواهید داشت.

کاوش داده‌ها در سهاب

سرویس‌های

داده‌کاوی

کاوشی عمیق در داده‌ها

پیشنهاددهنده

طی سال‌های اخیر، استفاده از سیستم‌های پیشنهاددهنده در حوزه‌های مختلف متداول شده است و به‌کارگیری آن برای کسب‌وکارهای حوزه دیجیتال بسیار مهم است. سرویس‌های پیشنهاددهنده سهاب، به کاربران در انتخاب و پیداکردن محصولات و خدمات موردنظرشان کمک می‌کنند. درواقع تلاش این سرویس‌ها این است که الگوی رفتاری هر کاربر را باتوجه به نظرات و سفارش‌های قبلی وی، تشخیص دهند تا پیشنهادهایی را مطابق با سلیقه‌ آن کاربر ارائه دهند. این پیشنهادهای غیرمستقیم، کاربر را به خرید بیشتر ترغیب می‌کند.

مزایای

داده‌کاوی

نتیجه دوستی ماشین و زبان فارسی

شناسایی نقاط ضعف و قوت
افزایش سودآوری
کمک به تصمیم‌‌گیری مدیران
گزارش‌‌‌های لحظه‌‌ای
قدرت محاسباتی بالا
افزایش کارایی
افزایش بهره‌‌وری
صرفه‌‌جویی در زمان

ویژگی‌های

داده‌کاوی

تمام ویژگی‌هایی که از یک فناوری انتظار دارید

کاربردهای جامع در انواع حوزه‌‌ها

سرویس‌‌‌های داده‌‌کاوی سهاب در گستره وسیعی از حوزه‌‌‌ها از فین‌‌تک و سلامت و درمان گرفته تا حوزه سرگرمی و غیره راهکارهای جامعی ارائه می‌‌دهند.

سازگاری با سایر API‌ها

API های سهاب به زبان‌های سازگار با نرم‌افزارها و‌API ‌‌‌های دیگر توسعه داده شده‌اند تا بدون هیچ پیچیدگی و در کمترین زمان در نرم‌افزارهای شما به ‌کار گرفته شوند.

مدل‌سازی داده‌‌‌های پیچیده

داده‌‌‌های شما هر اندازه که پیچیده باشند، در داده‌‌کاوی سهاب، مدلی وجود دارد که بتواند آن‌‌‌ها را ساده‌تر کند و اطلاعات کلیدی را برای تصمیم‌گیران استخراج و ارائه کند.

مدل‌هایی با ضریب اطمینان بالا

این سرویس‌‌‌ها با ضریب اطمینان بالایی که در تحلیل داده‌‌‌ها دارند، می‌‌توانند به عنوان منبع قابل اتکایی برای تصمیم‌های مهم سازمان مورد استفاده قرار گیرند.

قابلیت سرویس دهی به حجم زیاد درخواستها

سرویس‌‌‌های سهاب می‌‌توانند حتی با وجود تعداد درخواست‌‌‌های بسیار زیاد بدون هیچ اشکالی و در زمان مناسب به این حجم از درخواست‌‌‌ها پاسخ دهند.

بدون نیاز به تخصص داده‌‌کاوی

برای استفاده از سرویس‌‌‌های داده‌‌کاوی سهاب نیاز به داشتن تخصص در زمینه هوش مصنوعی و الگوریتم‌‌‌ها نیست.

موارد کاربرد

داده‌کاوی

داده‌کاوی به کسب‌وکار شما چه کمکی می‌کند؟

مراقبت‌های

بهداشتی

تشخیص بیماری و انتخاب درمان مناسب اهمیت زیادی در علم پزشکی دارد. داده‌کاوی، تشخیص دقیق‌تر بیماری‌ها را امکان‌پذیر می‌کند و با تجزیه‌وتحلیل تمام اطلاعات بیمار ازجمله سوابق پزشکی، معاینات و آزمایش‌های قبلی و الگوهای درمانی، امکان تجویز روش‌های درمانی مؤثرتری را فراهم می‌کند. همچنین با تجزیه‌وتحلیل داده‌های مـوجـود در سیستم‌های اطلاعات سلامت، پیش‌بینی بیماری‌ در بخش‌های خاصی از جمعیت، پیش‌بینی هزینه‌های درمانی و مدت زمان پذیرش در بیمارستان، می‌توان منابع بهداشتی را به شیوه‌ای کارآمد و مقرون‌به‌صرفه مدیریت کرد.

امور ‌

مالی و بیمه

امروزه داده‌های زیادی در معاملات آنلاین تولید می‌شود. قابلیت‏ طبقه‏بندی و پیش‎بینی ابزارهای داده‏کاوی باعث شده تا از آن برای پیش‌بینی ورشکستگی، وضعیت تداوم فعالیت، تشخیص و شناسایی تقلب و کشف فعالیت‌های مشکوک استفاده شود. همچنین می‌تواند ریسک اعتباری و عملکرد واحد تجاری را تخمین بزند، به این ترتیب این عملیات تبدیل به موضوعی با درجه اهمیت زیاد در امور مالی شده است. با به‌کارگیری داده‌کاوی در امور مالی و بیمه می‌توان رفتار مشتری را پیش‌بینی کرد، وفاداری آن‌ها را افزایش داد و درباره احتمال موفقیت سیاست‌های جدید بیمه و احتمال فروش بسته‌های جدید اظهارنظر کرد.

کسب‌و‌

‌کارها

یکی از کاربردهای اصلی داده‏کاوی، هوشمندسازی کسب‌وکارها و کمک به بازاریابی و فروش است. با تجزیه‌وتحلیل روابط بین پارامترهایی مانند سن مشتری، جنسیت، سلیقه و غیره می‌توان رفتار مشتریان را حدس زد و کمپین‌های موفق‌تری را اجرا کرد. داده‌کاوی در بازاریابی همچنین پیش‌بینی می‌کند که چه کاربرانی اشتراك خود را لغو می‌کنند و بر اساس جستجوهایی که می‌کنند به چه چیزهایی علاقه دارند. در خرده‌فروشی، به‌عنوان‌مثال سوپرمارکت‌ها از الگوهای خرید، برای شناسایی ارتباط بین محصولات و تصمیم‌گیری درباره نحوه چینش آن‌ها در راهروها و قفسه‌ها استفاده می‌کنند. داده‌کاوی همچنین تشخیص می‌دهد که کدام پیشنهاد‌ها توسط مشتریان بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.

آموزش

استخراج داده‌های آموزشی، یک زمینه جدید و درحال‌ظهور است. از داده‌کاوی برای تحقیقات آموزشی درباره رفتارهایی که یادگیری و کارایی دانش‌آموزان را کاهش می‌دهد، استفاده می‌شود. داده‌کاوی می‌تواند توسط مؤسسات آموزشی برای تصمیم‌گیری دقیق و همچنین پیش‌بینی نمرات تحصیلی دانش‌آموزان به کار گرفته شود. در نتیجه با استفاده از این پیش‌بینی‌ها، موسسه می‌تواند بر آنچه باید آموزش دهد و چگونگی آموزش آن تمرکز کند.

همین حالا به بازارچه

سهاب

بپیوندید

مطالب داده‌کاوی را در ابرنامه
شهاب
بخوانید
به روزماندن در دنیای امروز نقطه کلیدی است. ما در این ابرنامه، آخرین اخبار تکنولوژی و مقالات تاثیرگذار را در اختیار شما قرار می دهیم، زیرا بر این باوریم که دانش، قدرت است.

۱۰۰ + مقاله تخصصی هوش مصنوعی در

ابرنامه شهاب