بینایی ماشین

فناوری بینایی ماشین، محتوای تصاویر و ویدئوها را با دقت و سرعتی برابر یا بیشتر از انسان تحلیل می‌کند و بر اساس این تحلیل‌ها، کامپیوترها و دستگاه‌ها را قادر می‌سازد تا واکنش‌های لازم را نشان دهند. این فناوری اغلب با استفاده از مدل‌های یادگیری عمیق به استخراج، پردازش، طبقه‌بندی و تحلیل اطلاعات موجود در تصاویر می‌پردازد. سهاب با توسعه API‌های مبتنی بر فناوری بینایی ماشین، به شما کمک می‌کند تا این API‌ها را به شکلی سریع و بدون نیاز به مهارت یادگیری ماشین، به برنامه‌های خود اضافه کرده و آن‌ها را به‌آسانی مدیریت کنید.

بینایی در سهاب

خدمات

بینایی ماشین

ماشین‌ها می‌بینند

سرویس‌های پایه

از سرویس‌های پایه برای پیش‌پردازش داده‌های تصویری و آماده‌سازی آن‌ها برای استفاده در سرویس‌های سطح بالا استفاده می‌شود. در حقیقت برای کسب نتایج بهتر از پردازش‌های بینایی ماشین، باید کیفیت تصاویر ورودی سرویس‌های را افزایش داد. از سرویس‌های پایه پردازش تصویر سهاب، می‌توانید برای حذف نویز، حاشیه، پس‌زمینه، تغییر اندازه تصاویر و افزایش کیفیت تصاویر استفاده کنید. همچنین برای افزایش دقت تحلیل در سرویس‌های سطح بالاتر، ممکن است نیاز به رنگی‌کردن تصاویر سیاه‌وسفید باشد که در این حالت باز هم سهاب برای شما راه‌حل دارد.

مزایای بینایی ماشین

سهاب

چشمانی در خدمت نرم‌افزارها

افزایش دقت
بومی ایران
پاسخگویی بلادرنگ
خودکارسازی فرآیندها
افزایش کارایی
بازگشت کوتاه مدت سرمایه
کاهش هزینه‌ها
افزایش بهره‌وری

ویژگی‌های

بینایی ماشین

تمام ویژگی‌هایی که از یک فناوری انتظار دارید

کاربردهای جامع در انواع صنایع

بینایی ماشین سهاب در تمامی صنایع، راهکارهای جامع هوش مصنوعی ارائه می‌دهد. صنایعی چون ساخت و تولید، پزشکی، کشاورزی، صنایع هوایی و غیره می‌توانند از راهکارهای هوشمند بینایی ماشین سهاب استفاده کنند.

آموزش با دیتاست‌های عظیم

از ویژگی‌های بارز سرویس‌های هوشمند ابری سهاب، استفاده از دیتاست‌های بزرگ، واقعی و بومی برای آموزش سرویس‌هاست که از جمله مزایای رقابتی سهاب محسوب می‌شود.

قدرتمند در شناسایی تصاویر کم کیفیت

سرویسهای بینایی ماشین از دقت بالایی برخوردارند و به همین دلیل، تمییز همه موجودیتها در تصاویر و ویدئوهایی با کیفیت پایین نیز بهخوبی امکانپذیر شده است

پردازشگرهای تحلیلی قدرتمند

پردازشگرهای تحلیلی قدرتمندی که در این سرویس‌ها به کار رفته، امکان درک کامل و دقیقی نسبت به همه موجودیت‌های تصاویر فراهم کرده است

پردازش ویدئوهای سنگین با حجم بالا

در استفاده از سرویس‌ها هیچ محدودیتی از نظر حجم و اندازه تصاویر و ویدئوها وجود ندارد و به‌خوبی تمامی آن‌ها پشتیبانی می‌شوند.

پردازش آنلاین و آفلاین

هر دو حالت پردازش آنلاین و آفلاین روی تصاویر و ويدئوها امکان پذیر است

موارد کاربرد

بینایی ماشین

بینایی ماشین به کسب‌و‌کار شما چه کمکی می-کند؟

بینایی ماشین

در کشاورزی

کشاورزی از دیرباز با روش‌های سنتی درهم‌تنیده شده است، اما هوش مصنوعی و بینایی ماشین این‌جاست تا تحولی بزرگ در این حوزه ایجاد کند. بینایی ماشین می‌تواند در کرت‌بندی، تجزیه‌‌وتحلیل خاک و ارزیابی بازده محصول به صنعت کشاورزی کمک کند. تنها یک تلفن هوشمند کافی است تا با کمک آن بتوان بازده یک فصل را قبل از برداشت تخمین زد. همچنین با پردازش تصاویر و شناسایی دقیق علف‌های هرز و طبقه‌بندی آن‌ها می‌توان عملیات سم‌پاشی را به‌درستی انجام داد. از همه مهم‌تر، با این فناوری می‌توان کارهای معمول و وقت‌گیر مانند کاشت، برداشت و ارزیابی سلامت و رشد گیاه را تسریع کند.

بینایی ماشین

در نظارت و امنیت

کاربرد بینایی رایانه در مسائل امنیتی بسیار گسترده است و می‌تواند جلوگیری کند. این نوآوری امنیت مکان‌های عمومی مانند پارکینگ‌ها، مترو، ایستگاه‌های راه‌آهن و اتوبوس، جاده‌ها و بزرگراه‌ها را فراهم ساخته است. همچنین تشخیص چهره، سنجش تشخیص جمعیت، تشخیص رفتار غیرعادی انسان، تشخیص سریع وسیله نقلیه و غیره از دیگر کاربردهای بینایی ماشین در حوزه نظارت و امنیت است.

بینایی ماشین

در پزشکی

به‌کارگیری فناوری بینایی ماشین در پزشکی باعث شده پای هوش مصنوعی بیش‌ازپیش به این حوزه باز شود. اکنون شناسایی و تشخیص بیماری‌ها، کشف و ساخت دارو، انجام جراحی‌های پیچیده و تحقیقات بالینی با سرعت بیشتری در حال پیشرفت است. برای مثال، پزشکان می‌توانند با استفاده از فناوری بینایی ماشین از بی‌نظمی‌های قلب تا میزان خون ازدست‌رفته در جراحی‌ها را اندازه‌گیری کنند. کاربرد بسیار مهم دیگر این فناوری در تجزیه‌وتحلیل تصاویر پزشکی است. بینایی ماشین فقط تصاویر را تولید و تجزیه‌وتحلیل نمی‌کند، بلکه به‌عنوان یک دستیار می‌تواند در تفسیر تصاویر نیز به پزشکان کمک کند.

بینایی ماشین

در صنعت

سرویس‌های مبتنی بر بینایی ماشین به‌طور گسترده در صنعت کاربرد دارند و در خطوط تولید بسیاری از کارخانه‌های پیشرفته‌ می‌توان ردپای این فناوری را دید. به‌کارگیری برنامه‌های هوشمند در خط تولید باعث شده احتمال بروز خطا کم شود، سرعت افزایش یابد و کیفیت تولید بالا برود. کنترل موجودی انبار، سنجش و اندازه‌گیری، تشخیص کاراکتر و الگو، بازرسی، تایید بارکد و تشخیص عیب و آسیب‌های محصولات از دیگر کاربردهای بینایی ماشین در صنعت است. از همه مهم‌تر هدایت ربات‌ها در کارخانه‌ها با استفاده از بینایی ماشین، نیاز به کارکنان انسانی را کاهش می‌دهد.

همین حالا به بازارچه

سهاب

بپیوندید

مطالب بینایی ماشین را در ابرنامه
شهاب
بخوانید
به روزماندن در دنیای امروز نقطه کلیدی است. ما در این ابرنامه، آخرین اخبار تکنولوژی و مقالات تاثیرگذار را در اختیار شما قرار می دهیم، زیرا بر این باوریم که دانش، قدرت است.

۱۰۰ + مقاله تخصصی هوش مصنوعی در

ابرنامه شهاب