پردازش زبان طبیعی

فناوری پردازش زبان طبیعی، شامل بسیاری از تکنیک‌های مختلف تفسیر زبان انسان است. هدف این فناوری، شناسایی و تحلیل اطلاعات ارزشمند موجود در متون، جملات و موجودیت‌هاست. این فناوری از یادگیری ماشین برای کشف ساختار و معنای متن استفاده می‌کند. در سهاب با کمک فناوری پردازش زبان طبیعی، API هایی ارائه می‌شوند که توانایی درک و تجزیه‌وتحلیل زبان فارسی را دارند. این API‌ها می‌توانند با محصولات کاربردی همانند تقویم‌ها، دیکشنری‌ها یا پلتفرم‌های محتوایی شما ترکیب شوند، تا بتوانید محصولات هوشمندتر و کاراتری را به مشتریان خود ارائه دهید.

بیشتر بخوانید

سرویس‌های

پردازش زبان طبیعی

فهم متقابل انسان و ماشین

سرویس‌های پایه

به‌طور معمول سرویس‌های سطح بالا از چندین مرحله پردازش تشکیل می‌شوند که در هر کدام از این مراحل می‌‌‌توان سرویس‌‌‌های پایه‌‌‌‌ای را به‌کار برد. از این سرویس‌‌‌ها می‌‌‌توان به‌تنهایی هم استفاده کرد. از جمله سرویس‌‌های پایه پردازش زبان طبیعی در سهاب می‌‌‌توان به سرویس‌‌‌‌هایی چون تعیین نوع کلمه، حذف ‌‌ایست‌واژه، درخت پارس کم‌عمق، تصحیح غلط املایی، استخراج ریشه کلمات و غیره اشاره کرد.ا

مزایای

پردازش زبان طبیعی

نتیجه دوستی ماشین و زبان فارسی

مخصوص متون فارسی
تحلیل‌‌‌های دقیق‌تر شبکه‌‌‌های اجتماعی
تصمیم‌گیری‌‌‌های کارا
نظارت دقیق‌تر بر شبکه‌‌‌های اجتماعی
کاهش نیاز به نیروی انسانی
افزایش بهره‌وری
خدمات 24 ساعته
تعامل بهتر با مخاطبان

ویژگی‌های

پردازش زبان طبیعی

تمام ویژگی‌هایی که از یک فناوری انتظار دارید

در خدمت شبکه‌‌‌های اجتماعی

سرویس‌‌‌های توسعه‌داده‌شده توسط تیم پردازش زبان طبیعی سهاب، در انواع شبکه‌‌‌های اجتماعی تحت‌وب کاربرد دارند.

سازگاری با سایر API‌ها

API های سهاب به زبان‌های سازگار با سایر نرم‌افزارها و‌API‌‌‌ های دیگر توسعه داده شده‌اند، تا بدون هیچ پیچیدگی و در کمترین زمان در محصول نهایی شما به کار گرفته شوند.

آموزش با دیتاست‌‌‌های عظیم

از ویژگی‌‌‌های بارز سرویس‌‌‌های هوشمند ابری سهاب، استفاده از دیتاست‌‌‌های بزرگ ، واقعی و بومی برای آموزش سرویس‌هاست که از جمله مزایای رقابتی سهاب محسوب می‌شود.

استفاده از یادگیری عمیق

در بینایی ماشین سهاب از به‌روزترین الگوریتم‌‌‌های یادگیری عمیق استفاده می‌‌‌شود که موجب توسعه سرویس‌‌‌‌هایی با دقت بالاتر و پاسخگویی سریع‌تر شده‌است.

آنلاین در بستر وب

تمامی فراخوانی‌‌‌های سرویس‌‌‌های پردازش زبان طبیعی، متون شما را در بستر وب تحلیل کرده و نتیجه را بلافاصله به‌صورت آنلاین به شما ارائه می‌‌‌کنند.

سرویس‌‌‌های سفارشی‌سازی‌شده

قابلیت‌‌‌های سرویس سطح بالای مورد نظر شما، می‌‌‌تواند با توجه به نیازهای شما تغییر کند تا کاملا متناسب با شرایط سازمان شما شود.

موارد کاربرد

پردازش زبان طبیعی

پردازش زبان طبیعی به کسب‌و‌کار شما چه کمکی می‌کند؟

ترجمه

ماشینی و ویرایش

یکی از کاربردهای مهم پردازش زبان طبیعی، ترجمه ماشینی است و تبلور این کاربرد را می‌توان در ماشین ترجمه گوگل یافت. همچنین پردازشگرهای کلمه همچون برنامه Word یا سرویس آنلاین گرامرلی از پردازش زبان طبیعی برای بازبینی و بررسی دقت و صحت گرامر در متون مختلف بهره می‌برند. با استفاده از نرم‌افزارهای ویرایشی می‌توان با سرعت و دقت بیشتری کلمات یک متن را که غلط املایی دارند، تشخیص داد و آن‌ها را اصلاح کرد.

چت ‌

بات‌ها

چت‌بات‌ها ابزارهایی‌اند که از فناوری پردازش زبان طبیعی قدرت گرفته‌اند و در چند سال گذشته، محبوبیت زیادی کسب کرده‌اند. چت‌بات‌ها روشی قدرتمند برای تعامل با مخاطبان‌اند و گستره کاربرد آن‌ها بسیار وسیع است. با چت‌بات‌ها می‌توان غذا سفارش داد، بلیط هواپیما رزرو کرد، تاکسی آنلاین گرفت، سؤالات پزشکی بیماران را پاسخ داد و حتی با آن‌ها به‌عنوان یک دوست خوب هم‌صحبت شد. در کسب‌وکارها می‌توان از چت‌بات‌ها برای بهبود خدمات مشتری و شخصی‌سازی ارتباطات و انجام نظرسنجی استفاده کرد.

استخراج

اطلاعات

استخراج خودکار به فرایند بیرون کشیدن اطلاعات از متون و اسناد اطلاق می‌گردد. بخش اعظم فعالیت‌های استخراج اطلاعات مربوط به پردازش متون، با فناوری پردازش زبان طبیعی انجام می‌گیرد. یکی از کاربردهای استخراج اطلاعات با این فناوری، نظارت و تحلیل شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها است. بسیاری از بازاریابان و مدیران شرکت‌ها برای نظارت بر شبکه‌های اجتماعی نیاز به استخراج متون، کلمات کلیدی و ترندها دارند تا بتوانند بلافاصله نظرات مشتریان را شناسایی و بررسی کنند و به انتقادها رسیدگی کنند. استخراج اطلاعات در فرایند استخدام و کتابخانه‌های دیجیتال هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خلاصه‌‌سازی

خودکار

سیستم‌‌‌های خلاصه‌‌سازی اتوماتیک نقش مهمی در دسترسی آسان‌تر به متون ایفا می‌‌‌کنند. خلاصه‌‌سازی اتوماتیک اخبار و ارسال آن‌‌‌ها از این طریق انجام می‌‌‌گیرد. خلاصه‌‌‌سازی تحقیقاتی، تجاری و صفحات وب برای نمایش در صفحه موبایل از دیگر کاربردهای این روش است. این شاخه از پردازش زبان طبیعی، در زمینه بازاریابی نیز مورد استفاده قرار می‌‌‌گیرد تا شرکت‌‌‌ها بتوانند به داده‌ها و اخبار دریافتی از رسانه‌های مختلف، بازخورد مشتریان و احساسات و تمایل آن‌ها پی ببرند. کاربرد خلاصه‌سازی خودکار به شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها محدود نشده و در تحقیقات مالی، تحلیل قراردادهای حقوقی، ادبیات، پزشکی، آموزش، ایجاد محتوای خودکار و غیره نیز استفاده می‌شود.

همین حالا به بازارچه

سهاب

بپیوندید

مطالب پردازش زبان طبیعی را در ابرنامه
شهاب
بخوانید
به روزماندن در دنیای امروز نقطه کلیدی است. ما در این ابرنامه، آخرین اخبار تکنولوژی و مقالات تاثیرگذار را در اختیار شما قرار می دهیم، زیرا بر این باوریم که دانش، قدرت است.

۱۰۰ + مقاله تخصصی هوش مصنوعی در

ابرنامه شهاب