پردازش گفتار

فناوری پردازش گفتار به تحلیل اطلاعات از داده‌های صوتی می‌پردازد و هم‌زمان شناسایی، پردازش و دسته‌بندی این اطلاعات را نیز انجام می‌دهد تا متغیرهایی همچون احساس، جنسیت، سن، میزان هشیاری یا خواب‌آلودگی و تشخیص هویت را از داده‌های صوتی استخراج کند. از اهداف نهایی متخصصان حوزه پردازش گفتار تبدیل متن به گفتار و برعکس است. API های پردازش گفتار سهاب در طیف وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این API‌ها سرعت و ضریب دقت بالایی دارند و هدف آن‌ها کمک به ساخت محصولاتی برای بهبود تجربه مشتریان و تعامل بهتر شما با آن‌هاست.

گفتار در سهاب

سرویس‌های

پردازش گفتار

شنیده‌ها و گفته‌ها از دل الگوریتم‌ها

سرویس‌های پایه‌ای

به‌طور معمول، سرویس‌های سطح بالا از چندین مرحله پردازش تشکیل می‌شوند که در هر کدام از این مراحل می‌‌‌توان سرویس‌‌‌های پایه‌‌‌‌ای را به‌کار برد. از این سرویس‌‌‌ها می‌‌‌توان به‌تنهایی هم استفاده کرد. از سرویس‌های پیش‌پردازش یا پایه‌ای سهاب، می‌توان به حذف نویز، آشکارسازی فعالیت‌های صوتی و جداسازی صوت اشاره کرد.

مزایای

پردازش گفتار

زبانی گویا و گوشی شنوا

صرفه‌جویی در زمان
بومی ایران
پاسخگویی بلادرنگ
خودکارسازی فرآیندها
افزایش کارایی
بازگشت کوتاه مدت سرمایه
کاهش هزینه‌ها
افزایش بهره‌وری

ویژگی‌های

پردازش گفتار

تمام ویژگی‌هایی که از یک فناوری انتظار دارید

کاربردهای جامع در انواع کسب‌وکارها

سرویس‌‌‌های پردازش گفتار سهاب، به دلیل توانایی تولید گفتار مشابه انسان می‌‌توانند در گستره وسیعی از کسب‌وکارها برای برقراری ارتباط و تعامل بهتر با مشتریان به‌کار روند.

کارکرد عالی در محیط‌های واقعی

از آن‌جا که توسعه و آموزش سرویس‌‌‌های سهاب در محیط‌‌‌های واقعی و دارای نویز انجام شده است؛ در نتیجه این سرویس‌ها می‌‌توانند در محیط‌‌‌های واقعی عملکرد صحیحی داشته باشند.

سازگاری با سایر Api‌ها

‌‌‌API های سهاب به زبان‌های سازگار با سایر نرم‌افزارها وAPI دیگر توسعه داده شده‌اند تا بدون هیچ پیچیدگی و در کمترین زمان در نرم‌افزارهای شما به ‌کار گرفته شوند.

آموزش با دیتاست‌‌‌های عظیم

این سرویس‌ها با هزاران ساعت دیتاست‌‌‌های صوتی با لحن، آهنگ و بسامدهای متفاوت و همچنین در محیط‌‌های گوناگون آموزش داده شده‌اند تا با دقت بسیار بالایی پاسخگوی نیاز شما باشند.

استفاده از یادگیری عمیق

در سهاب از به‌‌روزترین الگوریتم‌‌‌های یادگیری عمیق استفاده می‌‌شود که موجب توسعه سرویس‌‌‌های دقیق و با عملکرد بهتر شده‌است.

پردازش لحظه‌‌ای صوت

سرویس‌‌‌های پردازش گفتار سهاب در همه موقعیت‌‌‌هایی که به پاسخگویی سریع و درلحظه نیاز است، می‌‌توانند عملکرد دقیق و صحیحی داشته باشند.

موارد کاربرد

پردازش گفتار

پردازش گفتار به کسب‌وکار شما چه کمکی می-کند؟

دستیارهای

مجازی

دستیارهای صوتی همچون الکسا و سیری از اصلی‌ترین نمونه کاربردهای تکنولوژی پردازش گفتار است که در سال‌های ‌اخیر محبوبیت زیادی در بین همه کسب کرده‌اند. این دستیارها به کمک پردازش گفتار صحبت کاربر را درک می‌کنند و با او تعامل برقرار می‌کنند. در نتیجه می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی نیازها و رفتار کاربر را بفهمند. با این دستیارهای هوشمند می‌توانید برای کودکان قصه بگویید، از وضعیت آب‌وهوا مطلع شوید و حتی لیست خرید روزانه خود را با آن در میان بگذارید.

شناسایی ‌

صدا

شناسایی صدا یکی دیگر از کاربردهای تکنولوژی پردازش گفتار است که باعث می‌‌شود سیستم‌‌‌های هوشمند بتوانند صدای یک فرد را شناسایی کنند. از این فناوری می‌‌توان برای تایید اعتبار مشتریان و احراز هویت آن‌ها در حوزه‌‌‌های مالی استفاده کرد. همچنین از جمله کاربردهای این فناوری در حوزه امنیت، می‌‌توان به رمزگشایی اپلیکیشن‌‌‌ها با صوت اشاره کرد.

تشخیص

احساسات

از کاربردهای جالب توجه این فناوری تشخیص احساسات انسانی است. پردازش گفتار می‌‌تواند با استفاده از تجزیه‌وتحلیل ویژگی‌‌‌های گفتار، وضعیت احساسی کاربر را تشخیص دهد. متغیرها و پارامترهایی در صوت انسان وجود دارند که از طریق سرویس‌‌‌های پردازش گفتار قابل تجزیه‌وتحلیل‌است. این فناوری عموما در بازاریابی و رسانه‌‌‌ها برای سنجش میزان رضایت مشتریان و کشف نظرات واقعی افراد درباره موضوعی خاص استفاده می‌شود.

اپراتور

هوشمند

اپراتور هوشمند در واقع یکی دیگر از قابلیت‌ها و کاربردهای تکنولوژی پردازش گفتار است. اپراتور هوشمند می‌تواند در یک مرکز تماس به‌کار گرفته شود تا همانند یک اپراتور انسانی عمل کند و به تماس‌های مشتریان پاسخ دهد. این اپراتور می‌تواند به کمک پردازش گفتار و پردازش زبان طبیعی صحبت‌های مخاطب را درک کند و به کمک توانایی تبدیل متن به گفتار به او پاسخ دهد.

همین حالا به بازارچه

سهاب

بپیوندید

مطالب پردازش گفتار را در ابرنامه
شهاب
بخوانید
به روزماندن در دنیای امروز نقطه کلیدی است. ما در این ابرنامه، آخرین اخبار تکنولوژی و مقالات تاثیرگذار را در اختیار شما قرار می دهیم، زیرا بر این باوریم که دانش، قدرت است.

۱۰۰ + مقاله تخصصی هوش مصنوعی در

ابرنامه شهاب